Jdi na obsah Jdi na menu
 


Episode 2 : Slough Creek

25. 8. 2011

Rozhodla jsem se vám napsat něco málo o ději a vylepšeních druhé a zatím nejnovější episody WolfQuestu. Jsou to základní tipy a vysvětlivky zejména pro začátečníky.

 

Episode 2 : Slough Creek

Výborně, zvládli jste všechny útrapy ve vlčím kožichu na jedničku a prošli celou první episodou. Po boku svého druha/družky jste přežili zimu a nyní přišel čas, abyste založili vlastní smečku. To ale nebude tak jednoduché...

Svou hru začínáte na kopci Buttle, pravděpodobně nejvyšším dostupným bodem na mapě, tyčícím se nad řekou Slough Creek, která protéká celým územím. Vaším prvním úkolem je najít své nové teritorium, které se stane příštím domovem pro vás a vaše vlčata a to tak, aby bylo co nejlepší volbou. Vaši novou noru ( den ) můžete založit v jednom ze tří předem stanovených míst, označených na mapě zelenými puntíky ( den site ).

Zvážit přitom musíte následující aspekty :

 •  Vzdálenost nory od zdroje potravy

Až budou vlčata na světě, přibydou vám 4 nové hladové krky, které bude třeba pravidelně a vydatně krmit a přitom budete potřebovat každý moment. Proto je každý metr navíc, který budete muset uběhnout hrozivou ztrátou a až se vrátíte, možná najdete polovinu mladých po smrti...Ne, to ne. Ve skutečnosti je váš partner velice výhodnou a levnou pracující silou a snadno obstará dostatek potravy včas a rychle - ale vždycky musíte být připraveni na plán B, shánění potravy připadne na váš krk. Proto je dobré mít nory v rozumné vzdálenosti od loviště se soby ( elk ), nebo od farmy skotu.

 • Bezpečnost

Po narození budou vlčci zvídaví, bude jich všude plno a budou zranitelní. Nebezpečí zkrátka číhá na každém kroku a některá z nich nejdou předvídat a ani proti nim neexistuje žádná prevence :) Můžete ale ovlivnit vzdálenost vašeho nového a poměrně slabého teritoria od jedné ze dvou silných a vlivných smeček v okolí ( růžové pole ). Držte se od cizích teritorií co nejdál, protože cizí vlci mají ošklivou vlastnost navštěvovat to vaše a ne vždycky je pravým důvodem ješn přátelské pokecání s příbuznými :)

 • Terén

Neexistuje dobrý nebo špatný vlk a stejně tak neexistuje dobrý a špatný terén. Každá z nor se nachází v trochu odlišném terénu a je na vás, jaký si zvolíte. Možná dáte přednost travnatým pláním Bison Peaku blízko řeky, možná lesům na Aspen highs nebo kopcům na Saddle Meadows?

 • Vzdálenost od letního teritoria

Snad se nebudete na mě zlobit, když vám prozradím, že to nejtěžší přichází na konci hry, kde se máte dostat do svého letního sídla, což je sranda pro dva dospělé vlky, s partou vlčat běhajících na všechny strany už je to těžší oříšek. Letní sídlo se nachází někde v lese na dolní části mapy za vrcholkem, na kterém jsme začínali. Pokud jste začátečník, doporučovala bych si zvolit noru na Meadows nebo Bison Peaku. Zdlouhavá a náročná cesta vedoucí přes celou mapu z Aspen Highs je cíl pro zkušenějšího WolfQuestaře. Počítejte také s překračováním řeky a vlčích území...ale o tom později.

 

Vybrali jste si? Výborně. Teď, až dojdete na místo podle kompasu a zvolíte si své území, budete si ho muset označkovat. A to pěkně poctivě, aby byl půlkruh v levém dolním rohu obrazovky celý sytě žlutý. Značkujete močí ( P) nebo vytím ( H). U vytí si dávejte pozor, abyste ho neukončovali příliš brzo, nebo bude neúčinné. Značkování poslouží zároveň jako obhlídka a seznámení s vaším novým domovem. Pokud po cestě potkáte cizího vlka, nenechte si nic líbit a pěkně zaútočte.

Mláďata se narodí 4 a zdědí víceméně zbarvení svých rodičů. Můžete si je přejmenovat podobně, jako svého partnera a to ve statutu vaší smečky ( Pack stats)

Jak vlčata porostou, setkáte se při péči o ně se setkáte s různými problémy, kterým se budete muset postavit :

 • Krmení a udržování hmotnosti

Vlčata budou potřebovat hodně krmit a jejich nároky se budou s věkem zvyšovat. Váš partner, jak už jsem se zmínila, bude automaticky lovit a přinášet mladým potravu, zatímco vy bude vlčata hlídat v okolí nory.O své jídlo se také nemusíte bát, protože s jeho návraty budou v okolí hojně přibývat mršiny, ze kterých se budete moci najíst. Možná ale přijde chvilka, kdy budete vzít věci do svých rukou - tlap - nebo k tomu budete přinuceni nepříjemnými okolnostmi a na takovouto situaci je dobré být připraven :) Vaše vlčata potřebují speciální předtrávené krmení, které jim posléze vyvrhnete. V levém dolní rohu obrazovky je stupnice, která ukazuje, kolik krmiva můžete mladým přinést. Z vlastní zkušenosti můžu napsat, že maso, které můžete přinést najednou nikdy nestačí pro všechny vlčky. Naráz můžete nakrmit až tři štěňata. Stupnice se začne plnit, až když jste sami sytí a máte plnou energii. Tlačítkem F jej potom vyvrhněte. Zdrojů potravy je v mapě Slough creeku několik, tak jen pro pořádek :

 1. Lov sobů ( elk ) je nárončá disciplína, ale z uloveného zvířete hravě nakrmíte celou rodinu. Lovit elky je výhodné zvlášt v případě, že jste si zvolili noru blízko sobího loviště a když má váš vlk dost vysokou hodnotu staminy, aby zvíře skolil a sám přitom zůstal naživu.
 2. Žraní masa ze sobích mršin se může zdát odporné, ale ve skutečnosti je tou nejdostupnější variantou a navíc se tohle maso nijak neliší od čerstvě uloveného zvířete. Takže pokud netrváte na tom pocitu " žeru vlastnoručně zakousnutého soba ", jsou skvělým způsobem, jak přijít k žrádlu. mršin se po Creeku povaluje nehorázně mnoho sa navíc se dají skvěle najít pomocí Scent Viewu ( V ), takže....
 3. Zajíci ( hare ) a kojoti ( coyote ) jsou samostatnou kapitolou. Králíky hledejte v trávě na volných prostranstvích nebo na úpatích kopců mezi stromy a potom je zkuste dohonit. Dají se sice zabít jediným úderem, ale nedají vám víc, než že doplní trošek energie, špatně se hledají a ještě hůř chytají. S kojoty ani nemarněte čas, nejen že vás pěkně pokoušou, ale navíc ani nejdou sežrat :)
 4. Všechno selhalo, jste se silami na dně a nutně potřebujete první pomoc. Co dělat? Odpověď je nasnadě - uprostřed malebné krajiny je malebná malá farmička a v ní v ještě malebnější ohradě jsou zatraceně dobré kravičky. Už tolik malebné nejsou, zato mají čas od času nějaké to tele, které farmář může postrádat, když propadne vlčím zubům, Vydejte se v noci na farmu ( najdete ji mezi několika stromy poblíž Aspen Highs hned vedle řeky, navede vás na ni kompas, kde je označena znakem ohrady ), přeskočte plot ( X ) a pližte se ( SHIFT ) do stáda krav. Buďte opatrní, ty potvory si dávají zatraceně pozor a když se k nim příliš přiblížíte, začnou bučet a vy se ocitnete zase mimo ohradu. Najděte tele, bývá důvtipně skryté a zadavte ho. Hostina začíná! Farmář má ale vašeho domestikovaného příbuzného, proto až ho uslyšíte štěkat, rychle všeho nechte a běžte pryč do fialového mraku, kterým se dostanete zpět do divočiny. Mohli byste přijít o život...

 Nezapomínejte si hlídat zdraví a hmotnost vlčat. Zdraví znázorńuje barva tlapičky v levém horním rohu obrazovky. Když je červená, štěně je zdravé a nakrmené. Čím více světlá, tím více potřebuje nakrmit. Když tlapka zbělá, bijte na poplach! První tlapička zleva odpovídá štěněti číslo jedna atd. Váhu vlčat kontrolujte v Pack stats a dokrmujte nejslabší štěně.

 

 • Číhající nebezpečí

Musíte chránit vaše vlčata před neustále hrozícími nebezpečenstvy, která na ně život nastražil. Pokud půjdete lovit, vaše štěňata budou v bezpečí, jestliže budou v dosahu 50 metrů nebo budou -li pod dohledem vašeho partnera.  Přesto si však musíte dávat pozor na několik věcí :

 1. Medvědi grizzly znamenají velkou nepříjemnost. Normální vlk je nedokáže zabít, ale můžete je zahnat, pokud je třikrát za sebou kousnete. Medvědí útok ubírá dost staminy, takže si bu´dte jistí, že máte hodně sil, než na něj zaútočíte. Grizzly považuje vaše štěňata za chuntou svačinku, takže buďte stateční!
 2. Kojoti jsou mizerné a zatraceně rychlé bestie, které číhají na vaše štěňátka. Naoko zmateně běhají kolem a nikdy se nenechají odradit ani zahnat jako medvědi, vždycky se vrátí. Jedinou možností, jak vlčky před kojotem ubránit je kojota zabít - počet kousnutí nutných k usmrcení kojota závisí na hodnotě vaší staminy. Není to lehký úkol, protože kojotů je podstatně víc než grizzlyů a navíc je lákají mršiny povalující se všude kolem vaší nory.
 3. Cizí vlčí encounteři přicházející na vaše území jsou známkou toho, že neznačkujete tak, jak byste měli. Je to váš domov a nenechte si nic líbit, každého cizáka bez milosti napadněte a vyžeńte nebo zabijte. Dejte pozor na vlastní život, někteří bývají dost silní a nenechte je potulovat se u vaší nory. Raději kontrolujte okolí častěji, abyste zamezili případným konfliktům.
 4. Orli jsou raritou Slough Creeku a moc často je nepotkáte. Působí však ničivou silou a uchvacují vaše štěňata z výšky, nikdy nevíte, kde se snesou na zem. Jakmile jsou na zemi, máte jen pár vteřin na jejich odehnání, jinak zmizí kdesi na nebi i s vlčetem, které stoprocentně už nikdy neuvidíte.
 5. Nebezpečný terén může být horší než všichni predátoři dohromady. Když jsou štěnata malá, je třeba je hlídat, aby se nezatoulala daleko od nory a pokud se vzdálí, přenést je zpátky do bezpečí v tlamě ( SPACEBAR ). Snažte se dosáhnout celé modré stupnice v levém horním rohu ( pack affinity ) a to tak, že budete přenášet vlčata blíž k noře a vytím udržovat kontakt s vlčaty a partnerem. Až bude stupnice celá, štěňata už budou sama zůstávat v bezpečí. Nebezpečí číhá také v hluboké řece, ve které malí vlci snadno utonou.
 • Zraněný partner

Není to tak obvyklé, ale čas od času na to ve hře můžeme narazit. Náš partner má stejné požadavky jako my a stejně tak je třeba hlídat hodnotu jeho staminy, na kterou se můžeme podívat v Pack stats nebo ji můžeme orientačně odhadnout pdole zbarvení malého srdíčka v horním levém rohu obrazovky. Čím sytější srdíčko je, tím lepší má vlk zdraví, zpozornět bychom měli, začne -li povážlivě blednout. Drobné úbytky staminy například v důsledku drobných poranění při lovu jsou obvyklé a většinou vašeho partnera nepoznamenají. Může se ale stát, že vlk najednou chodí pomalu a trhaně, bezcílně bloumá po okolí, jako by nevěděl kam jde a co dělá. Přestává plnit své povinnosti ohledně vlčat a nereaguje ani na vás, úplně za vámi přestane běhat. Na tohle je jediný lék : jídlo, které doplňuje staminu. Jediné, co pro partrnera můžete udělat, je obstarat mu žrádlo kousek od něj. Pokud si ho nevšimne, musíte se rozhodnout, zda budete pokračovat po boku svého partnera a nebo ho opustíte a budete se starat o štěňata, která bez vás dříve nebo později zemřou. Stále je tu ale naděje, že váš partner se později sám vrátí domů.A teď trochu techničtější rada : často vašeho partnera " vyléčí " že uložíte a nahrajete hru, nebo dokončíte nějaký úkol ( quest ). Je to menší oblbnutí téhle skvělé hry.

 

 • Summer journey

Summer journey, neboli letní výprava -  to je nejtěžší část téhle hry. Doteď to bylo peříčko, teprve nyní se zapotíme. Všechno, co jsme naučili vlčata přichází vniveč, protože teď se musíte přesunout na svá letní loviště. Shrnula jsem do následujících čísel všechno, co vás může po cestě potkat :

 1. Cíl vaší cesty v dolním části mapy v lese známém jako Frip forests. Pokud je vaše nora na Aspen Highes, čekají vás skutečně krušné chvíle.
 2. Aby jste vůbec mohli vyrazit, musejí všechna vaše vlčata dosáhnout 15 lbs.
 3. Po dobu vaší cesty vás budou permanentně ohrožovat již důvěrně známí predátoři Yellowstonského parku. Teď ale na chvilku hoďte za hlavu všechny grizzlye a kojoty, protože přichází éra opeřenců - je tu pěkný velký orel, který vám nedá pokoj od začátku až do samého konce. Jakmile uslyšíte pískání a onu dramatickou melodii, sežeňte vlčata do chumlu a dávejte pozor, kde se ten zlořečený pták posadí. Ve chvíli, kdy budete od ptactva Ameriky mít na chvilku pokoj, připravte se na nájezdy již zmiňovaných medvídků a kojotků šílejících hlady.
 4. Doteď to bylo s krmením sranda. Teď na vaší cestě tu je ale minimum mršin a vy budete rádi za každou chvilku, kdy jste lovili na vlastní pěst, protože teď to budete potřebovat. Naplánujte trasu tak, abyste křižovali některá sobí loviště a mohli velkým zvířetem nakrmit 6 hladových krků. S pomocí partnera nepočítejte - jeden z vás musí zůstat se štěňaty, protože orel nespí nikdy, ani v době lovu. Pokud bude lovit váš partner a vy musíte bránit vlčata - udržujte si je ve strnulosti vytím v hloučku který se snadnějí brání dokud se partner nevrátí. Jinak by se vám počet krků, které je třeba nakrmit mohl ztenčit až třeba na jeden :-)
 5. Po cestě se pravděpodobně nevyhnete kontaktu s cizími vlky. Na jejich teritoria se snažte nevstupovat - konec koncům, vám by se to taky nelíbilo - pokud to uděláte, setkáte se s vlkem, který vás odsud vyprovodí. Jestliže potkáte vlka na neutrální půdě, radši se s ním nepouštějte do sporu - i když kdo by odolal, že? Já tedy ne-e :)
 6. Vypadá to, že přírodní živly se proti vám spikly. Dávejte pozor, abyste na vlčata neustále viděli a neztráceli je mezi stromy nebo je nenechávali nechráněné na otevřeném prostoru. Ze všech tří nor vede cesta přes řeku Slough Creek, která je pro štěňata velmi nebezpečná. Připravte vlčata na břeh a zkuste najít bro po kterém by se dalo přejít s vlčaty po jednom v tlamě - pokud nic takového nenajdete, musíte s nimi přeplavat. Vezmětě štěně do tlamy a plavte - pokud by se objevilo varování, že se topí, skákejte, abyste získali čas a kyslík. Nenechávejte štěňata každé na jiném břehu, to by se vám mohlo vymstít. Jak jsem už napsala, orel nikdy nespí !

 

Pokud se vám podaří všechna vlčata ve zdraví dopravit až na určené místo v tomhle jižním lese, blahopřeju, můžete slavit. Právě jste dohráli druhou episodu.

Co takhle se vrátit na Amethyst Mountain a začít život jiného dvouletého vlka ? :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Violent blood stress

(AbewphypeTuh, 1. 10. 2018 19:41)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-domaine-public/

Strong blood pressure

(AResswaccata, 22. 8. 2018 13:23)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-cialis-en-algerie/

orol

(wolfi, 15. 7. 2015 13:33)

ja som sa hrala z mladatmi v wolf qust a zrazu tam sa mi dačo obiavilo bol to orol no tak som dala lec go a tam gde mate ten kompas či čoje to no teda tam gde vam ukazuju zvierata no tak tam sa mi kkazala hviezda a isla som za nov a ta hviezsa ged bola vtom zlatom kruhu tak mi večne utekala pls ak vie dakdo čo tam treba robit odpičte pls

ako sa davaju

(sofia, 13. 7. 2015 12:39)

vie dagdo ako sa davaju mladata v wolf qust lebo ja tam mam ako sa to zapina dam si to a mam to sive pls pomvošte a odpište.

ahoj

(alca, 30. 12. 2014 22:14)

Hele, slyšela jsem, že v multiplayeru můžu mít taky vlčata , ale nejde mi to. Poraďte, prosíííííííííííím!

vlčata v multiplayeru

(monika, 28. 10. 2014 8:47)

Ahoj plz poraďte mi někdo jak mám mít vlčata v multiplayeru? Pište na email monikazemankova01@seznam.cz dik

pravda

(lada, 27. 10. 2014 22:06)

TO SE MI TAKY STALO UŽ SEM SKOUŠEL ASI VŠECHNO NA SVĚTĚ ALE NA 2 MAPU SE MI NEPODAŘILO DOJÍT.TAKY SE MI FURT OBJEVUJE NEW SINGLE PLAYER A NE SINGLE PLAYER PLLLLLLLLLLLLLLLLLLS PORADTE MI.UŽ ASI 2 ROKY HRAJU NA 1 MAPĚ A UŽ ME TO PŘESTÁVÁ BAVIT

Co mám dělat?

(karolínečečenka, 27. 10. 2014 21:52)

Ahoj lidi.Dokončila sem 1. mapu ale nejde mi spustit ta 2..Partnerku mám.Na hlavním menu se mi pořád ukazuje jen NEW SINGLE PLAYeR a ne SINGLE PLAYER :-(.Prosím poradte

...

(Nessa, 11. 7. 2014 20:48)

Partner přiběhl NEnakrmil vlčata, odběhl, tak jsem šla pro jídlo já, a když jsem chtěla nakrmit vlčata nešlo to... Co s tím? :(

Vlčata

(Vlčice59, 17. 4. 2014 17:10)

Prosím vás mohly byste mi poradit? V tom návodu je napsáno že ty štěnata nemám nechávat každý na jiným břehu ale jak je teda mám přenýst? Do tlamy se mi vejde jenom jedno!!! A jak poznám že mají 15lbs?? Prosííííííím odpovězte!!!!

Barvy vlcat

(Adela, 14. 12. 2013 11:31)

Ja mam furt stenata tmava a nemaji barvu po rodicich...poradite? Diky!

Re: Barvy vlcat

(Charly, 10. 4. 2014 13:41)

Je těžké aby měli barvu po tobě a tvého partnera.Pokud chceš aby aspoň jedno vlče mělo jinou barvu(neříkám že bude mít barvu po tobě nebo tvém partnerovi!) musíš je nechat všechny umřít(utopit,vyhladovět...) .Vím je to kruté ale taky to je jediný způsob pro jinou barvu vlčat.

Jak to je?

(Kikča, 2. 9. 2012 14:38)

Ahojky chci se zeptat ve WolfGuest 2 je ten Slough Creek ?

Re: Jak to je?

(VlčíQová, 14. 12. 2012 15:09)

Ano,ano je ale musíš se se svím vlkem a jeho partnerem nebo partnerkou jinak se na nové mapě neoběvíš NENI ZAČ VlčíQová :)

Re: Re: Jak to je?

(jana, 2. 2. 2013 16:16)

jak se mam dostat na 2 část hry z vlčaty

Re: Re: Re: Jak to je?

(Charly, 10. 4. 2014 13:38)

Když si najdeš partnera objeví se ti tam vzkaz že si dokončila 1. kapitolu WQ.Potom se musíš vrátit zpátky na úvodní stránku,kliknout na Single Player a potom na Slough Creek.Pak se ti tam objeví svět s tvím partnerem.Na ten svět klikneš a hurá do 2. kapitoly! ;)

letní.t.

(danča, 29. 3. 2014 13:49)

ahoj hele proč když už dorazím na letní teritorium se mi to sekne a híbou se jen vlčata.to přece není fer.jo a chce se mnou někdo hrát multiplayer.

Re: letní.t.

(Charly, 10. 4. 2014 13:32)

Hej,to se mi taky stává :D

A k Multiplayeru:
Ráda,ale nemám dostupný firewall :/

Vlci

(Natali, 24. 12. 2012 15:47)

Ahoj,
když se dostanu na ta J loviště, tak skončí hra nebo můžu pokračovat(jakoby mít smečku) s dospělými vlčaty.
Moc DÍK. :D :D :D

Re: Vlci

(danča, 29. 3. 2014 13:52)

Nemůžeš ale v multipayeru můžeš.